İzmir Dedektiflik A.Ş. Değerlerinizi Korur.

Ücretsiz danışma hattı 444 7 635

Hizmetlerimiz

PERSONEL TAKİBİ VE ARAŞTIRMASI

PERSONEL TAKİBİ VE ARAŞTIRMASI

Personel takibi ve araştırması konusunda uzun yıllardır dünyanın birçok ülkesinde çalışma ile ilgili faaliyet gösteren firmalar bulunmaktadır. Bu konuda uzun yıllardır çalışma yapan firmalar kendi bünyelerinde ki oluşturdukları profesyonel kadro ile güvenlik, istihbarat ve araştırma gibi faaliyetleri yürütmektedir. Şirketler için önemi giderek artan konulardan bazıları, gizli bilgilerin korunması, personel görevlendirmeleri, güvenlik gibi konulardır. Bu çalışmaları da firmalar yerine yapan personel takibi ve araştırması işlemini gerçekleştiren dedektiflik firmaları vardır. Bu dedektiflik firmaları kendi bünyesinde güvenlik, istihbarat ve araştırma birimleri bulunduramayan şirketlere ve bu birimleri bulunan ancak bu konuda yardıma ihtiyaç duyan firmalara bu konuda yardımcı olmaktadırlar.

Sektörde söz sahibi ve kendini kanıtlamış dünya çapında ki firmalar personel takibi ve araştırma hizmetlerinden, personellerin verimliliklerini arttırmak, güvenilirliklerini ve firmaya sağladıkları katkıları ölçmek amacıyla bu hizmetten yaygın olarak faydalanmaktadırlar.

Özel dedektiflik firmalarının personel takibi ve araştırması kapsamında yaptığı çalışmalara verilebilecek örnekler şunlardır;

Cv Doğrulaması Araştırması

Firmalara açık pozisyonlar için başvuru yapan kişilerin CV’sinde belirtilen bilgilerin ve referansların doğruluğunun araştırılması, başvuru yapılan pozisyona uygun olup olmadığının tespit edilmesi çalışmaları yapılmaktadır.

Belge Doğrulama Araştırması

İş başvurusunda bulunan kişinin, çalışacağı pozisyon için gerekli diploma, sertifika gibi resmi belgelerin doğruluğunun araştırılması yapılmaktadır.

Rüşvet ve Kötüye Kullanma Davranışlarının Araştırılması

Personelin kendisine verilen yetkiyi kötüye kullanarak, herhangi bir miktarda para alma, para verme, hediye adı altında kendisine verilen rüşvetleri kabul ederek, şirketin itibarını zedeleyen ve şirketi maddi kayba götüren konuların araştırılması yapılmaktadır. Özellikle firmaların satın alma birimlerinde görev yapan personelin bu konuda sıkı bir denetim altına alınması gereklidir.

Hırsızlık Suçu ile İlgili İşlemlerinin Araştırılması

Fatura gibi resmi evraklar üzerinde usulsüzlükler yapmak, çek gibi evrakların sahtelerini düzenlemek ve doğrudan şirket kasasında para çalarak, şirketin maddi kaybına neden olmak hırsızlık suçları arasındadır. Firma bünyesinde bulunan her türlü araç, gereç, ticari ürünler, fatura, çek gibi resmi evraklar denetim altına alınmalı eğer alınmamış ise hırsızlık suçunun gerçekleşip gerçekleşmediğine dair gerekli araştırmaların yapılması oldukça önemlidir. Bu araştırmalar yapılırken hiçbir ayrım yapılmadan şirketin en üst yetkilisinden, şirket ortağı, yönetim kurulu üyeleri, genel müdür, personeller, temizlik personelleri, en alt pozisyonda çalışanına kadar herkes araştırılmalıdır.

Firmanın ürünlerinin depolandığı deponun çalışanları tarafından ürünlerin depo dışına çıkarılması ve satılması şirketi çok büyük maddi ve manevi zarara uğratacak hırsızlıklar arasındadır.

Bunların yanı sıra firma çalışanlarının araç, gereçleri ve firma imkanlarını kendi şahsi işlerinde kullanmalarda firmayı maddi manevi zarara uğratacağı için bu durumlarda hırsızlık suçu olarak görülebilir.

Firma İtibarını Zedeleyecek Davranışların Araştırılması

Firma bünyesinde çalışan personelin kendisinden alt pozisyonda çalışan bir personele mobbing uygulaması veya tacizde bulunması. Firma çalışanlarının işlerine karşı ciddiyetsiz, laubali tavırlar sergilemesi.  Aynı şekilde firma bünyesinde çalışan personelin iş yerinde karşı cinse karşı yakınlaşması, cinsel birliktelik kurması, aşk yaşaması gibi konuların araştırılması.

Yukarıda belirtilen veya benzer konularda, firma çalışanlarınızın usulsüz iş ve işlemler yaptığını düşünüyorsanız, personel takibi ve araştırması hizmeti almak için 25 yıllık tecrübesi ile ülkemizin en iyi dedektiflik şirketi olan İzmir Dedektiflik A.Ş. den yardım alabilirsiniz. Firmamız sizlere bu ve benzeri konularda yardımcı olabilmek adına 7 gün 24 saat telefonla ücretsiz olarak danışma hizmeti alabileceğiniz danışma hattına sahiptir. Bizlere isteğiniz gün istediğiniz saat ücretsiz olarak 444 7 635 numaralı danışma hattımızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

ÖNEMLİ UYARI
izmirdedektiflikburosu.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.