İzmir Dedektiflik A.Ş. Değerlerinizi Korur.

Ücretsiz danışma hattı 444 7 635

Hizmetlerimiz

HIRSIZLIK OLAYLARININ ARAŞTIRILMASI

HIRSIZLIK OLAYLARININ ARAŞTIRILMASI

Hırsızlık, tarih boyunca hiç bugünkü kadar büyük bir problem haline gelmemiştir. İnsanların çalışmadan, kısa yoldan zengin olma istekleri, hırsızlık suçu işlemeleri için en büyük itici güçtür. Öte yandan, bugün daha da büyük problemler haline gelen işsizlik, yoksulluk, açlık da insanları hayatta kalabilmek için hırsızlığa itmektedir. Bağımlılık yapan maddelerin kullanılması, alkol gibi alışkanlıkları olan insanlar paraya ihtiyaç duyduklarından ve genellikle işsiz olduklarından hırsızlık yapmaktadır. Kleptomani hastalığı da giderek yaygınlaşmakta ve insanların ihtiyaç duymadıkları şeyleri çalmasına neden olmaktadır. Bunlarla sınırlı kalmamakta birlikte, hırsızlığın birçok farklı nedeninden bahsedebiliriz.

Hırsızlık Olayları

Hırsızlık ne yazık ki her yerde gerçekleşebilmektedir. Evde, sokakta, işyerinde, alışveriş merkezlerinde, bankalarda… Hırsızlar değerli eşyaların ya da paranın olduğunu düşündüğü her yeri hedef olarak seçebilmektedir. Sokakta kapkaç çeteleri yalnızca paranıza göz koymakla kalmıyor, direnmeniz halinde size de zarar verebiliyor. Ev ya işyerlerine giren hırsızlar ise ya organize olarak sizi bir süre takip ettikten sonra siz yokken gelirler, ya da gece siz uyurken evinize girebilirler. Bu da sizin için başka bir tehlike oluşturabilir. Otomobil hırsızlığı da oldukça sık rastlanan başka bir hırsızlık olayı olarak karşımıza çıkmaktadır. Otomobili çalabildiği gibi, radyo gibi otomobilin içindeki eşyalar ya da otomobilinizin değerli parçaları da çalınabilir.

Hırsızların genel olarak hedefinde; paralar, ziynet eşyaları bulunmaktadır. Bunun yanında gelişen teknoloji ile birlikte teknolojik cihazların çalınması da oldukça sık rastlanmaktadır. İş yerindeki, bankalardaki kasalar da hırsızların hedefindedir.

Yukarıda saydığımız olaylar yalnızca sıklıkla karşılaştığımız hırsızlık olaylarıdır. Hırsızlar yakalandıkça yeni yöntemler geliştirmekte, değişen dünyaya göre değerli yeni şeyleri hedef almaktadır. Firmamız, karşılaştığınız ve karşılaşabileceğiniz tüm hırsızlık olaylarında size destek olmak için bir telefon uzağınızdadır.

Hırsızlık Olayları Nasıl Önlenir?

Günlük hayatımızın her yerinde karşılama ihtimalimiz olan hırsızlığı tamamen ortadan kaldırmak ne yazık ki mümkün değildir. Önlemek için birçok yöntem kullanılsa da hırsızlar her geçen gün bu önemlere karşı kendi önlemlerini de geliştirmektedir. Yine de önlem almak gerekir.

 • Evde ziynet eşyalarınızı bulundurmayın.
 • Değerli eşyalarınızı kolay bulunabilecek yerlerde saklamayın.
 • Evinizin kapısına güvenlik kamerası ve güvenlik alarmı yerleştirebilirsiniz.
 • Dış kapınızın güvenli olduğundan emin olun.
 • İş yerinizde geceleri aydınlatma kullanın.
 • Ofisinize güvenlik sistemi yerleştirin.
 • Otomobilinizi bilmediğiniz yerlere park etmeyin.
 • Otomobilinize alarm taktırın.
 • Yanınızda yüklü miktarlarda para taşımayın.
 • Güvenmediğiniz yerlerde gezerken ziynet eşyaları kullanmayın.
 • Sokakta yürürken çantanıza dikkat edin.

Yukarıda saydığımız önlemler, hırsızları caydırıcı etkiye sahip olacaktır. Lakin hırsızlık olayı için yüzde yüz çözüm değildir. Hırsızlığa maruz kaldığınızda profesyonel destek almalısınız.

Hırsızlık Olayının Araştırılması Hizmeti

İzmir Dedektiflik A.Ş. yaklaşık 25 yıllık tecrübesi ve profesyonel kadrosu ile yaşadığınız sorunları çözmek için hep yanınızdadır.

Hırsızlık olaylarında yaşanan artış nedeniyle suçluların yakalanması, yakalansa dahi çalınan değerli eşyanızın ya da paranızın bulunması zaman alabilmektedir. Araştırma sırasında hırsızlar çok hızlı bir şekilde ortadan kaybolabilmekte, çaldıkları malzemeleri ise bulunamayacak şekilde saklayabilmektedir. Bu nedenle, hırsızlık olayı kısa sürede çözülmelidir. Dedektiflik hizmetimiz, adaletin en kısa sürede tecelli edebilmesi için, güvenlik güçlerine destek niteliğinde hizmet vererek hırsızın bir an önce yakalanmasını ve değerli eşyalarınıza kavuşmanızı sağlıyor. Firmamız 25 sene içerisinde birçok olayın çözülmesinde önemli rol oynamıştır. Yaşadığınız hırsızlık olayı ile ilgili olarak 7 gün 24 saat 444 7 635 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Önemli Not: Hırsızlık suçu ile karşı karşıya kaldığınızda öncelikle olay yerinde hiçbir şeye dokunmadan bulunduğunuz bölgenin özelliğine göre 155 Polis İmdat ya da 156 Alo Jandarma ihbar hattını aramalısınız. Ayrıca, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmalısınız. Bu ihbarlarda bulunmadığınız taktirde, firmamız size hizmet vermemektedir.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

ÖNEMLİ UYARI
izmirdedektiflikburosu.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.