İzmir Dedektiflik A.Ş. Değerlerinizi Korur.

Ücretsiz danışma hattı 444 7 635

Hizmetlerimiz

ÇALINTI OTO ARAŞTIRMASI

ÇALINTI OTO ARAŞTIRMASI

İster bireysel alanda konfor ve zaman tasarrufu yapmak adına olsun, ister kurumsal alanda daha hızlı ve verimli bir çalışma sistemi kurmak için olsun araç kullanımı her alanda pratiklik getiriyor. Hemen hemen her ülkenin ekonomisinde lokomotif olarak oto satışı gösterilebilir. Art niyetli insanlar ise kısa yoldan para kazanmak adına çok farklı metotlar kullanabiliyor. Ülkelerin ekonomilerine yön veren ticari kategoriyi kendi amaçları doğrultusunda kullanabiliyorlar. Motorlu araçları çalan bu insanlar tek parça olarak ta satabilmekte, ancak parçalayarak daha risksiz bir şekilde ve yüksek kar olanakları ile satma imkanı bulabilmekteler. Oto hırsızlığı yapan kişilere halk dilinde ikiz plaka olarak adlandırılıyor. Aynı marka ve modelde olan farklı bir aracın plakasını kullanarak motorlu araçları çalabiliyorlar. Bazı insanlarda ise hırsızlık hastalık olabiliyor. Bu da oto hırsızlığının artmasına neden oluyor.

Aracın Çalınmasına Karşı Alınabilecek Tedbirler

Farklı nedenlerden dolayı motorlu taşıtlar çalınabiliyor. Aracınızın çalınmasını önlemek amacı ile bazı tedbirler alınabilir. Bunların başında aracınızın direksiyonuna baston kilit takmak ve özellikle alarm güvenlik sistemleri kullanmak yer alıyor. Ve özellikle aracınıza uygun üzerinden yerini sürekli takip edebileceğiniz GPS ya da GPES sistemi taktırabilirsiniz. Bu şekilde aracınızın çalınması durumunda yerini çok daha hızlı bir şeklide tespit edebilirsiniz. Önemli bir tedbirde aracınızı kullanmadığınız dönemlerde kapalı otoparklarda durmasıdır. Bu durumlarda da otoparkların güvenlik kameralarının denetlenip denetlenmediği özellikle kontrol edilmelidir. Basit ama gözden kaçmaması gereken bir tedbir ise aracınızın yedek anahtarlarını evde ya da iş yerinde kolayca bulunabilecek alanlara koymamak olacaktır. Araç sahiplerinin en sık yaptığı hatalardan biri de seyir halinde iken kısa süreli durma anlarında anahtarı araç üzerinde bırakmaktır. Cevval oto hırsızları bu şekilde hataları hiç affetmiyor. Bu durumlarda anahtar aracın üzerinde kaldığı taktirde sigorta şirketleri de zararı karşılamıyor. Restoran, otopark ya da otel gibi alanlarda aracı anahtarı ile birlikte valeye teslim etmekte çok zararlı sonuçlar oluşturabilir. İlla bırakılacak ise bırakıldığına daire bir belge ya da kart teslim almakta önemli bir tedbirdir.

Çalıntı Oto Araştırması

25 yıllık deneyimi ile çalıntı oto araştırma hizmetlerinde başarılı sonuçlar alan İzmir Dedektiflik firması çalınan pek çok aracın bulunmasında rol almıştır. Aracınızın çalındığını fark ettiğiniz anda polis, jandarma karakolu ya da o bölgenin yetkili Cumhuriyet başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulunulmalıdır.

İkinci el araç alırken özellikle çalıntı olup olmadığından emin olmanız önemlidir. Bunun için resmi kurumlar üzerinden araçları sorgulatabilirsiniz. Online olarak yapabileceğiniz sorgulamalarda Emniyet sisteminde kayıtlı bilgilere ulaşılabilir. Araç hırsızlığı pek çok neden ile yapılabiliyor. Pek çoğu gezmek için yapılsa da satarak kazanç ele etmek için bu işi yapanlarda azımsanmayacak derecede her geçen gün artıyor. Özellikle son model araçların çalınması durumunda sahte evraklar düzenlenerek yurt dışına çıkarılması söz konusu olabiliyor. Özellikle sahte belgeler ile sıfır araç şeklinde bu araçların trafiğe çıkması bile mümkün oluyor. Ancak yapılan kontrollerde kolluk kuvvetleri ruhsatın sahte olduğunu anında anlayabiliyor. Bu durumda aracı ve sürücüsü anında göz altına alınıyor. Mağdur kişilere bu şekilde araçları teslim edilmiş olabiliyor.

Kolluk görevlileri tarafından yapılan incelemeler ve araştırmalar sonucunda aracın bulunması ile ilgili sonuçlar elde edilmediği durumlarda aracınızın bulunabilmesi adına profesyonel çalışma disiplinine sahip firmamıza başvuru yapabilirsiniz. Profesyonel destek taleplerinizi 7/24 ücretsiz danışma hattı üzerinden 444 7 635 numaralı telefondan arayarak firma yetkililerine bildirebilirsiniz. Aracınızın çok daha kısa sürede bulunması adına olayın üzerinden çok zaman geçmeden profesyonel destek talebinde bulunmanız önemlidir.

Saygılarımızla İzmir Dedektiflik A.Ş.

 

ÖNEMLİ UYARI
izmirdedektiflikburosu.com içeriğinde yayınlanan tüm makale, içerik ve bilgiler Özel dedektif Bilal KARTAL tarafından yazılmış olup, tüm telif hakları İzmir Dedektiflik Hizmetleri A.Ş ye aittir. Tüm yazı ve içerikler aidiyet tescili bakımından elektronik imzalı zaman damgası ile mühürlenmiştir. Sitemizdeki yazı ve içeriklerin yazılı izin alınmadan bir kısmı veya tamamı kopyalanarak başka web sitesi, yazılı ve görsel yayın organlarında yayınlanması durumda FSEK kapsamında işlem yapılarak her türlü yasal haklarımızı kullanarak 5846 Kanun numaralı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ile TÜRK CEZA KANUNU İLGİLİ MADDELERİ UYARINCA hukuki ve cezai yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca tüm site içeriğinde bulunmakta olan makaleler ve bilgiler uluslararası DMCA fikir hakları sistemi ile korunmakta olup, web sitemizde yayınlanan makaleleri izinsiz olarak kısmen veya tamamen alıntı yapan değiştirerek yayınlayan tüm web sitelerini Google ve benzeri arama motorları sıralama listelerinden süresiz olarak kaldırmaktadır.